No category

پایان نامه با موضوع مواد معدنی، محصولات کشاورزی، مواد غذایی، رژیم غذایی

دانلود پایان نامه

برشته شده است ، حاوی حدود ۴ درصد روغن است که اصطلاحاً کنجاله چرب خوانده می شود . مدت ایجاد فشار بر دانه ها در این روش که به “روش گرم” موسوم است ، از ۳ دقیقه تجاوز نمی نماید(ساعدی و همکاران? ۱۳۶۷).
ج – روش استخراج مداوم یا اکستراسیون :
استخراج روغن در این روش توسط حلال های آلی نظیر “سولفور دو کربن” ، “بَنزن” و “اتر” در حرارت متوسط صورت می گیرد ولی متعاقباً ترکیب حلال و روغن حاصله را به مدت یکساعت با حرارت بیش از ۱۰۰ درجه سانتیگراد مواجه می سازند (ساعدی و همکاران? ۱۳۶۷).

د – روش استخراج غیر مداوم :
در این روش از حرارت کمتر از ۷۵ درجه سانتیگراد استفاده می گردد لذا دانه ها برشته نمی شوند و کنجاله حاصله کاملاً سفید خواهد بود و ارزش پروتئین موجود در آن بخوبی حفظ می گردد . بطور کلی کنجاله هایی که بروش های استخراجی تهیّه می گردند ، کمتر از ۵/۰ درصد روغن دارند و “کنجاله غیر چرب” نامیده می شوند . امروزه کنجاله هایی که بروش فشاری و بصورت ناقص حاصل می گردند، در پایان مسیر فرآیند مجدداً تحت تأثیر حلال های شیمیایی برای تخلیه کامل روغن از آنها قرار می گیرند(ساعدی و همکاران? ۱۳۶۷).
مطالعات (۲۰۰۳) نشان می دهد که حداکثر ۱۰% کنجاله کلزا اصلاح شده ( کانولا ) که مقادیر گلوکوزینولات آن پایین است می تواند به عنوان مکمل پروتئینی در جیره مرغان تخمگذار با تخم مرغ پوسته سفید بدون اثرات سوء مورد استفاده قرار گیرد. کنجاله کلزا حاوی ۸/۱ ـ ۶/۰ % سیناپین است که در بدن مرغان تخمگذار تبدیل به تری متیل آمین می شود . مرغان تخمگذار پوسته قهوه ای آنزیم تری متیل آمین اکسیداز کمتری نسبت به مرغان تخمگذار پوسته سفید تولید می کنند و در بدن آنها مقادیر زیادی تری متیل آمین متابولیسم نمی شود و در درون زرده قرار می گیرد و موجب طعم ماهی در تخم مرغ می شود.بنابراین متخصصین تغذیه حداکثر ۵% کنجاله کلزا اصلاح شده (کانولا) را به عنوان مکمل پروتئینی در جیره مرغان تخمگذار پوسته قهوه ای توصیه می کنند.
کنجاله کلزا به دلیل داشتن پروتئین خام بالا (۳۴.۹۲ درصد) و منبع نسبتاً خوبی از لیزین (۲.۱۲?) و متیونین (۰.۷۰?) حائز اهمیت بوده و نیز به عنوان یک منبع خوب کلسیم، فسفر، منیزیم، منگنز، روی، مس و آهن به حساب می آید (تاناسیلان و همکاران، ۲۰۰۷).
تولید این کنجاله? که نسبت به سایر کنجاله های پروتئینی پیشینه کمتری در تغذیه طیور دارد? به دلیل کشت آسان تر نسبت به سویا? رو به افزایش است. این مسئله? قیمت کمتر این کنجاله نسبت به کنجاله سویا را موجب گردیده و علی رغم کیفیت پائین آن نسبت به کنجاله سویا? رغبت برای استفاده از این کنجاله رو به افزایش است. کنجاله کلزا پروتئین کمتر و فیبر بیشتری نسبت به کنجاله سویا دارد و همین امر(فیبر بالا) قابلیت هضم کنجاله کلزا و طبیعتاً انرژی قابل متابولیسم آن را برای جوجه های جوان کاهش داده است (صدر زاده? ا ۱۳۹۱).
کنجاله کلزا دارای ترکیب اسید آمینه بسیار مناسبی است ولی همانند دیگر منابع پروتئینی گیاهی در میزان لیزین محدودیت دارد اما از نظر متیونین و سیستین در سطح مناسبی قرار دارد. کنجاله کلزا دارای اسید آمینه گوگردار بیشتری نسبت به سایر منابع پروتئینی می باشد ولی در مقایسه با کنجاله سویا دارای لیزین بیشتری است . میزان چربی موجود در کنجاله کلزا با توجه به واریته آن متفاوت است . مثلاً میزان روغن موجود در کنجاله کلزا در ایران ۲ ـ ۱ درصد می باشد که حدود ۱ درصد کمتر از کنجاله کلزای کانادایی ( کانولا ) می باشد . میزان انرژی کنجاله کلزا کمتر از کنجاله سویا می باشد و این به دلیل این است که کنجاله کلزا حاوی فیبر بالاتر و پروتئین کمتر می باشد . کنجاله کلزا دارای میزان زیادی پلی ساکارید غیر نشاسته ای و ۵/۲ درصد چند قندی ها از جمله رافینوز و استاکیوز است . همچنین کنجاله کلزا حاوی ۱۵% قند آزاد و پلی ساکاریدهای غیر نشاسته ای قابل حل می باشد به طور کلی میزان فیبر در کنجاله کلزا ۱۲% و بالاتر از کنجاله سویا ( ۷% ) است و علت این بالا بودن میزان فیبرعدم جدا شدن پوسته در فرآیند روغن کشی کلزا می باشد. همچنین کنجاله کلزا منبع مناسبی از مواد معدنی ضروری است به ویژه میزان سلنیوم وفسفر کنجاله نسبت به سایر کنجاله های روغنی بالاتر است. میزان سدیم در کنجاله کلزا بستگی به نوع فرآوری و مواد افزوده شده به کنجاله دارد . همچنین کلزا دارای میزان زیادی کولین ، اسید فولیک ، ویتامین ، نیاسین و بیوتین می باشد .

۲-۴-۳- مواد ضد تغذیه ای موجود در دانه کلزا
مواد ضد تغذیه ای، ترکیباتی هستند که عمدتاً در مواد اولیه مصرفی در خوراک وجود دارند و در صورتی که بصورت طبیعی یا خام مصرف شوند قابلیت دسترسی یا متابولیسم مواد مغذی جیره را درحیوان مختل می کنند. بنابراین بایستی قبل از مصرف تحت حرارت و فشار قرا گرفته تا اثرات سوء مواد ضد تغذیه ای آن کاهش یابد.
کلزا با وجود مقدار قابل توجهی از مواد غذایی بسیار با ارزش، استفاده از آن در تغذیه انسان و حیوانات محدود شده است، این محدودیت عمدتا به دو دلیل که هم روغن و هم پروتئین در کلزا توسط عوامل ضد تغذیه ای خاص همراه است، می باشد. روغن ارقام سنتی کلزا شامل ۲۲-۶۰? اسید اروسیک (اسید چربی که کربن شماره ۲۲ آن غیر اشباع می باشد) است. آزمایش های تغذیه نشان داده است که گنجاندن آن در رژیم غذایی حیوانات منجر به رسوب چربی در بافت قلب شده است (گوشه و همکاران، ۱۹۸۵).
کلزا از واریته اصلی منداب۱ مشتق شده است. مقدار بالای مواد گواترزا۲ و اسید اروسیک۳، دو ماده زیان آور موجود در واریته های اصلی منداب، به مقدار زیادی در کلزا کاهش یافته است. سطوح اسید اروسیک قابل چشم پوشی است؛ در صورتی که سطوح مواد گواترزا به کمتر از ۲۰ میلیگرم در هر کیلوگرم می رسد. سطوح این دو ماده زیان آور در حدی پائین است که هیچ گونه ضرری را متوجه طیور نمی کند. و به نظر نمی رسد که این مقدار در عملکرد طیور تأثیری داشته باشد(لیسون و سامرز، ۲۰۰۱).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رایگان درباره سرمایه گذاری ثابت، صنایع غذایی، زیست محیطی

۲-۴-۴- مواد ضد تغذیه ای موجود در کنجاله کلزا
عوامل ضد تغذیه ای موجود در کلزا عبارتند از گلوکوزینولات، سیناپین، تانن، فیتات و اسید اروسیک. کنجاله کانولا دارای مقادیر نسبتاً زیادی سیناپین می باشد (۵/۱ درصد). در حالیکه این ماده، هیچ گونه ضرری برای بیشتر انواع طیور ندارد، تغذیه مرغ های تخمگذار تخم قهوه ای با سیناپین ها سبب ایجاد طعم ماهی و مزه های نامطلوب دیگر در تخم مرغ آنها می شود.کانولا دارای اسید فیتیک زیادی می باشد و چنین به نظر می رسد که مقدار زیاد این ماده با روی متصل می شود و از این طریق در رشد و توسعه استخوان ها تأثیر می گذارد. گزارش های متعددی افزایش مشکلات پا در جوجه های گوشتی تغذیه شده با کنجاله کانولا را به عدم توازن املاح آن در مقایسه با کنجاله سویا مرتبط می دانند. سطح بالای گوگرد در کنجاله کانولا شاید در ایجاد مشکل پا و کاهش مصرف خوراک در پرندگانی که با جیره حاوی کنجاله کانولا تغذیه شده اند، موثر بوده است. افزودن پتاسیم، سدیم و در موارد کلر، در شرایط خاص، در عملکرد جوجه ها موثر بوده است. کم بودن انرژی کنجاله کانولا معمولاً عامل محدود کننده استفاده آن در جیره است (لیسون و سامرز، ۲۰۰۱).
-۱ Rapeseed -2 Goitrogens -3 Erucic Acid

تأثیرات ضد تغذیه ای گلوکوزینولات ها و ترکیبات ناشی از تغییر ( مثلا” هیدرولیز ) آنها عمدتا” شامل اثرات توکسیک ، ایجاد گواتر با جلوگیری از سنتزهورمون تیروئید و کاهش قدرت باروری و ایجاد تغییرات پاتولوژیک در کبد و غده تیروئید است .
اسید فیتیک با توجه به خاصیت شدید الکترون خواهی، به شدت با پروتئین ها و املاح ( کاتیون ها ) به ویژه روی ترکیب می شوند که بدین ترتیب قابلیت جذب املاح و پروتئین ها را که در ارزش غذایی کنجاله ضروری هستند کاهش می دهد . که با استفاده از روشهای صحیح تهیه کنجاله کلزا می توان این اثر ضد تغذیه ای را کاهش داد .
اسید فنلیک و تانن ها ترکیباتی هستند که مقدار آنها در کنجاله کلزا تقریبا” ۳۰ برابر کنجاله سویا است وجود این ترکیبات باعث طعم تند و رنگ تیره کنجاله می شود . فنل ها و فرآورده های اکسیده آنها با اسید های آمینه ضروری و آنزیمها ترکیب شده و قابلیت جذب پروتئین ها را کاهش می دهد .
کنجاله کلزا حاوی ?? درصد فیبر میباشد. وجود مقدار نسبتا زیاد فیبر در کنجاله یک عامل محدود کننده در جیره نویسی محسوب میشود زیرا توان تولید انرژی در جیره غذایی را کاهش میدهد.

۲ – ۵ – عمل آوری
حذف یا غیر فعال سازی فاکتورهای ضد تغذیه ای به ویژه در زمانی که مقدار زیادی از محصول مورد نظر در جیره استفاده می شود، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. متا?سفانه هیچ شکل دقیقی در رابطه با ایمن سازی سطوح فاکتورهای ضدتغذیه ای وجود ندارد. برای مواد خامی که سطوح فاکتورهای ضد تغذیه ای آنها نسبتاً کم است، فواید حاصل از عمل آوری ممکن است مشهود نباشد. در این مورد می توان لوبیا ها را مثال زد که سطوح مهارکننده های پروتئاز آن اغلب پایین است. این امر با ارزش تغذیه ای شان در ارتباط است. با این وجود در پاره ای اوقات برخی از نمونه های لگوم ها سطوح بیشتری از مواد ضد تغذیه ای را دارا خواهند بود. در این مورد، عمل آوری می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. بنابراین داشتن اطلاعاتی دقیق در مورد سطوح فاکتورهای ضد تغذیه ای و توزیع آنها امر مهمی بوده که قبل از تصمیم گیری ها می توانند برای عمل آوری مورد توجه قرار گیرد. بسیاری از اطلاعات به ظاهر متناقض درباره اثرات عمل آوری می تواند مربوط به تنوع موجود در میزان فاکتور ضدتغذیه ای در نمونه اصلی باشد. برای مواد خامی همچون دانه کامل سویا، که سطوح مواد ضدتغذیه ای آن به طور قابل توجه ای زیاد است، با عمل آوری مناسب قبل از استفاده در جیره های طیور، مشکلی به وجود نمی آید (وایزمن و همکاران،۲۰۰۰).
کلزا به دلیل داشتن روغن زیاد و مواد پروتئینی از محصولات کشاورزی مهم به شمار می رود. دانه های آن حاوی حدود ۴۰? روغن و پس از روغنگیری کنجاله باقیمانده از آن حاوی حدود ۳۸ تا ۴۳ درصد پروتئین می باشد. پروتئین کلزا از نظر پروفایل اسید آمینه متعادل می باشد (منصور و همکاران، ۱۹۹۳) و در صورت استفاده از چند اسید آمینه ضروری? همراه غلات مکمل های مطلوب پروتئین محسوب می شوند.
مصرف دانه کلزا در جیره غذایی طیور به دلیل داشتن اسید اروسیک و گلوکوزینولات، بسیار محدود می باشد. هر چند توسط دستکاری ژنتیکی میزان اسید اروسیک و گلوکوزینولات آن در واریته های جدید به مقدار بسیار پایینی رسیده است ولی هنوز میزان گلوکوزینولات آن به عنوان یک ماده محدود کننده در جیره شناخته می شود. گلوکوزینولات تنها ماده ضد تغذیه ای در کلزا

دیدگاهتان را بنویسید