2 بار در هفته ماهی مصرف کنید | تغذیه سالم

خواص مصرف ماهی

به گزارش تالاب در تحقیقی که تازگیا در مجله بیماریهای واگیردار به ثبت رسیده رابطه بین غذایی که زنان در زمان بارداری می خورن رو با توانایی کودکان در سن سه سالگی بدست آورده ان.

نتیجه مطالعه نشون داده که کودکانی که مادرانشون در زمان بارداری ماهی مصرف می کردن نسبت به اونایی که مادرانشون ماهی نمی خوردند از هوش و توانایی بالاتری بهره مند هستن.

کودکان سه ساله ای که در زمان بارداری مادران اونا دست کم 2 بار در هفته ماهی مصرف می کردن از نظر بینایی، دایره کلمه و مهارتهای حرکتی ظریف توانایی خیلی بالایی دارن. این مطالعه از این جهت که نشون داد مهمترین زمان واسه رشد مغز قبل از تولده خیلی با اهمیته. تقریباً همه نرونها در سه ماهه دوم بارداری مادر تشکیل می شه.

مطمئناً رفتار، توانایی فکر کردن و شناخت به وجود اومده به وسیله کارکرد مغزه. پس نابهنجاریهایی که در مغز صورت میگیره در آینده در رفتار و افکار فرد مشخص می شه.

حال می خوایم بدونیم که به چه دلیل ماهی این تاثیر رو بر مغز میذاره. همونطور که میدونیم ماهی پر از اسید چربی به نام امگا 3 هستش که به عنوان مواد بسیار مهم واسه ساخت مغز شناخته شده.

اما ماهی شامل ماده دیگری بنام مرکوری (Mercury) هم هستش که باعث توقف در رشد مغز می شه. واقعا کودکانی که مادرانشون در زمان بارداری زیادتر از اندازه عادی ماهی مصرف می کنن از توانایی کمتری نسبت به بقیه بهره مند هستن.

ماهیهای دراز که عمر طولانی دارن مانند ماهی تن و اره ماهی که از ماهیهای دیگه تغذیه می کنن مقدار مرکوری بالایی دارن و بسیار مثل سم شدن. ماهیهایی که مقدار کمی مرکوری دارن عبارتند از میگو، ساردین و سالمون.

در مطالعه دیگری که در همین مجله منتشر شده نتیجه مشابهی از تاثیر اسیدهای چرب روی مغز بدست اومده. در این مطالعه محققان، کودکان خام  رو از شیری که شامل اسید چرب بود تغذیه کردن و تقریباً 6 ماه بعد دیدن که اونا از کودکان نارسی که امگا 3 مصرف نکرده بودن توانایی بهتری دارن.

 
پس با نتایجی بدست اومده از تحقیقات ، دونستیم که اسید چرب نقش بسیار مهمی در رشد مغز اجرا می کنه و مطمئناً واسه سلامت مغز در تموم دوران زندگی به درد بخوره.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *