2 درمان طبیعی برای سرفه‌های خشک | تغذیه سالم

تندرستی - پزشکی

2 درمان طبیعی واسه سرفه های خشک

اگه با سرد شدن هوا خیلی زود به سرفه افتادین و این سرفه ها اذیتتون می کنه دو پیشنهاد ساده و طبیعی براتون داریم.

پیاز و عسل

پیاز و عسل واسه درمان طبیعی سرفه بسیار تاثیردارن. آماده کردن این دارو هم کار سختی نیس. البته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اگه سرفه هاتون زیاد بود و با روشای طبیعی بهبودی در اون حاصل نشد بدون درنگ به دکتر مراجعه کنین.

پوست پیاز رو بکنین و اونو ورقه ورقه کنین و داخل پیاله ای بذارین. بعد 2 تا 3 قاشق چای خوری عسل در اون بریزین و بذارین حدود دو ساعت بمونه. می بینین شربتی از همین پیاز و عسل به دست میاد که یه شربت طبیعی و درمان کننده سرفه س. تا وقتی که سرفه هاتون به طور کاملً رفع بشه این شربت رو جفت و جور و چند بار در روز بخورین.

البته بازم تاکید می کنیم اگه تب یا سرفه های شدیدی داشتین حتماً به دکتر مراجعه کنین. با این حال این شربت خونگی کمک زیادی به بهبودیتان می کنه.

 

شکلات مشکی

یه خبر خوشحال کننده و شاید هم کمی عجیب اینه که مصرف کم شکلات مشکی اثر خوبی در درمان سرفه داره.

حتماً واسه شمام پیش اومده که سرماخوردگی تون درمان شده اما بازم سرفه های کوتاه و خشک دست از سرتون بر نمی دارن. در این صورت می تونین از شکلات مشکی کمک بگیرین.

شکلات یا بهتره بگیم کاکائو شامل ترکیبات ضد سرفه است. باید بدونین این ترکیبات به اندازه 33 درصد موثرتر از شربتای جفت و جور شده از کدئین هستن.

به نظر محققان انگلیسی تئوبرومین موجود در کاکائو باعث توقف فعالیتِ عصبی می شه که مسئول سرفه س. واسه به کار گیری این خاصیت شکلات حتماً شکلات مشکی با درصد بالای کاکائو انتخاب کنین. چون شامل تئوبرومین بیشتریه.

 

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اگه سرفه هاتون زیاد بود و با روشای طبیعی بهبودی در اون حاصل نشد بدون درنگ به دکتر مراجعه کنین

در آخر بدونین که شکلات مشکی مشکلات جانبی داروها و شربتای ضد سرفه رو نداره. یعنی مثلاً باعث خواب آلودگی شما نمی شه و از طرف دیگه همین که آدم دوانمی خوره کلی خوش به حالش می شه.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *