2 درمان عالی خانگی برای آکنه صورت | تغذیه سالم

تندرستی - پزشکی

یکی از به درد بخور ترین روش ها واسه درمان جوشا درمان گیاهی و سنتیه. در این بخش دو روش آسون براتون آموزش می دیم تا از شر جوشا واسه همشه رها شید.

 جوش یه ناراحتی پوستی است که به دلیل انباشتگی چربی در قسمتای جور واجور بدن ایجاد میشه. در این بخش دو روش ساده به شما آموزش می دیم تا از شر آکنه های همیشه مزاحم خلاص شید.

هماملیس (نارون کوهی)
دلایل بسیاری هست که به خاطرش باید هماملیس رو یکی از موثرترین داروهای خونگی واسه جوش دونست. خواص ضدالتهابی هماملیس باعث شده که در بهبود ورم و درمان زخم ها و کبودیای روی پوست نقش داشته باشه، در حالی که خاصیت جمع کنندگی اش رطوبت اضافی روی سطح پوست رو جذب می کنه. اینم بگیم هر دوی این مشکلات تاثیر سبوم غددهای چربیه و رطوبت هم به محل تولیدمثل باکتریا تبدیل می شه و هر دوی اینا با هم باعث ظهور جوش می شه.
هماملیس رو خیلی راحت میشه به عنوان دارو استفاده کرد.
پس از اینکه پوست تون رو شستید و تمیز کردین می تونین یه گلوله کتون رو در روغن هماملیس خیس کنین و اونو دو بار در روز روی بخشی از پوست که آسیب دیده بمالید.

ماست و شوربای آرد دوسر
یکی از بهترین درمانا واسه جوش ماسته. ماست به خاطر اینکه پر از لاکتوباسیلوس و اسیروفیلوس، و باکتریای خوبه، واسه کارکرد مناسب شکم لازمه. بارها اشاره شده که از دست دادن یا کمبود لاکتوباسیلوس و اسیروفیلوس می تونه به حساسیت پوست و حملات قارچی به دیگر نقاط بدن، برفک ( یه جور مریضی قارچی ) و دیگه مریضیای باکتریایی منجر شه.
وقتی که قراره از ماست به عنوان درمان خونگی واسه پوست استفاده کنیم میشه خواص ماست رو با خواص جوی دوسر ترکیب کرد. جوی دوسر به خاطر خواص ضدالتهابی اش در کاهش ورم و تقویت پوست موثره. هم اینکه جوی دوسر قدرت سلامتی بخش و بازسازی ساختارهای پوست آسیب دیده رو داره.
می تونین از ترکیب ماست و جوی دوسر، خمیری بسازین و خمیر مورد نظر رو روی پوست بمالید، مخصوصا بر نواحی آلوده و بذارین خودش خشک شه. بعد می تونین اونو با آب سرد بشورید و از مرطوب کننده ی محبوب تون یا کرم ضدعفونی – اگه دوست داشتین – روی جوش بمالید.

منبع : alodoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *