2 عامل موثر در پیشگیری از سرطان پوست را بشناسید

تندرستی - پزشکی

کارشناسان می گن که ضد آفتاب های شامل کافئین هم می تونن محافظ پوست باشن.
تحقیقات انجام شده در دانشکده داروسازی نیوجرسی (آمریکا) نشون میدن مصرف کافئین و هم اینکه ورزش منظم و همیشگی، خطر دچار شدن به سرطان پوست رو به اندازه قابل توجه ای کاهش میدن. به نظر این محققان اثرات همراه ورزش و کافئین یه عامل مهم در پیشگیری از این سرطان هستش.

واسه انجام این تحقیق 160 موش آزمایشگاهی به خاطر افزایش خطر سرطان پوست، به مدت 14 هفته تحت تابش اشعه ماوراء بنفش قرار گرفتن. یافته ها نشون داد در گروهی که کافیئن مصرف می کردن و فعالیت بدنی بیشتری داشتن، اندازه سرطانای پوستی 62 درصد کمتر از بقیه موشا بود. هم اینکه در این گروه، تومورهای ایجاد شده هم از نظر اندازه 85 درصد کوچیک تر گزارش شدن.

در ادامه این بررسی مشخص شد هر چند هر کدوم از این عوامل (کافئین یا ورزش) نقش مثبتی در پیشگیری از سرطان پوست دارن، اما اثر اونا وقتی خیلی با اهمیته که به صورت همراه مورد استفاده قرار گیرند.

این مطالعه نشون میده که استفاده همراه و منظم از کافئین و ورزش، در آدم هم می تونه نقش موثری در پیشگیری از سرطانای پوستی اجرا کنه. هم اینکه این کارشناسان می گن که ضد آفتابای شامل کافئین هم می تونن همین اثر رو دارا باشن.

یافته های این مطالعه در کنگره هرساله انجمن تحقیقات سرطان آمریکا در سال 2012 ارائه شده.

منبع: seemorgh.com

جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *