2 قلم داروی تولید داخل در اصفهان رونمایی شد

: 2 قلم داروی تولید داخل در اصفهان رونمایی شد

به گزارش ایرنا، این داروها که به وسیله شرکت داروسازی رها تولید شده شامل قطره چشمی لوتپردنول ( لوترا ) و قرص پتاسیم سیترات ۱۰۸۰ میلی گرم ( آلکانف ) به صورت قرص پیوسته ۱۰میلی ‘ اکی والان ‘ است.
لوتپردنول ( لوترا ) از داروهاییه که به شکل قطره استریل چشمی و واسه درمان التهاب چشم، آلرژی فصلی، التهابات پس از جراحی چشم، بیماریای ویروسی، التهابات عنبیه، قرنیه و پلک تولید شده.
این دارو که واسه کاهش التهاب داخل چشمی موثره، از جمله داروهای استروئیدی نوینه که به دلیل نفوذ کم به داخل چشم، توانایی کمتری واسه افزایش فشار داخل چشم داره و به کاهش مشکلات داخل چشمی دارو کمک می کنه.
‘ آلکانف ‘ (قرص پتاسیم سیترات ۱۰۸۰ میلی گرم) هم داروی تولید داخله که امروز رونمایی شد به صورت قرص پیوسته ۱۰ میلی ‘ اکی والان ‘ تولید و عرضه شده و از دسته داروهای ماده معدنیه.
مدیرعامل شرکت داروسازی رها در آیین رونمایی این داروها گفت: قطره چشمی لوتپردنول قبل از این از خارج وارد می شد اما کارشناسان این شرکت داروسازی موفق به تولید اون در داخل کشور شدن.
‘ غلامرضا اخوان ‘ با بیان اینکه این دارو از شاخه استروِییدها یا کورتون هاست، اضافه کرد: این دارو جذب سیستماتیک نداره و به اعماق چاله چشم نفوذ نمی کنه به خاطر همین مشکلات احتمالی کمتری داره.
ایشون با بیان اینکه این دارو به نصف قیمت نمونه مشابه خارجی اون به بازار عرضه می شه، اعلام کرد: هرساله حدود ۶۰۰ هزار عدد از این قطره وارد کشور می شه.
اخوان با تاکید بر اینکه با تولید این دارو در داخل کشور علاوه بر بی نیاز شدن به واردات اون، صرفه جویی ارزی قابل توجه ای واسه کشور داره، گفت: این دارو واسه کاهش التهاب چشم و رفع آلرژی چشم مخصوصا پس از اعمال جراحی کاربرد داره.
داروسازی رها که هشت سال از استفاده اون میگذره در شهرک صنعتی صفه در جنوب کلانشهر اصفهان واقعه و حدود ۱۱۰ قلم دارو تولید می کنه که ۲۰ قلم اون به کشورای منطقه از جمله افغانستان و آذربایجان صادر می شه.
به گزارش ایرنا، قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت چهارشنبه شب وارد اصفهان شد و از مرکز آموزشی درمانی آیت الله کاشانی این شهر دیدن کرد و در جریان روند سرویس دهی بهداشتی و درمانی این مرکز درمانی قرار گرفت.
دکتر ‘ سیدحسن قاضی زاده هاشمی ‘ در جریان سفر خود به اصفهان هم اینکه قراره بیمارستان منظریه خمینی شهر رو گشایش کنه.
بیمارستان منظریه خمینی شهر یکی از طرحای بزرگ درمانی و دولتی استان اصفهانه که در دولت یازدهم، تکمیل و آماده استفاده شد.
کلنگ ساختن این بیمارستان در سال ۷۲ ( ۲۴ سال قبل ) به زمین خورد اما در طول این چند سال در فراز و نشیب مدیریتا و تصمیمای جور واجور، کار اون نیمه تموم موند تا به دولت یازدهم رسید.
مقرر بود این بیمارستان در مرداد امسال در سفر وزیر بهداشت به اصفهان به طور رسمی گشایش شه که این کار به آینده افتاد با این وجود کار پذیرش مریض در این بیمارستان از شهریور امسال شروع شد.
۲۰۹۳/۱۳۳۹

انتهای پیام /*

نوین ترین اخبار بخش سلامت رو در ایران استایل دنبال کنین

سلامت – پزشکی – دکتر – مریضی – درمان – قرص – نشونه ها – عوامل

.

منبع : iranstyle.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *