2 عصاره گیاهی برای تقویت حافظه | طب ایرانی

تندرستی - پزشکی

2 عصاره گیاهی واسه تقویت حافظه

پزشکی، سلامتی، لاغری و تغذیه

یافته های تازه محققان دانشگاه سنت لوئیز که روی موشا تحقیق می کنن نشون میده، آنتی اکسیدان های موجود در عصاره نعنا و رزماری نقش بسیار زیادی در بهبود مهارت یادگیری و تقویت حافظه دارن.

دکتر سوزان فر، استاد طب سالمندان (geriatrics ) مدرسه پزشکی دانشگاه سنت لوئیز و سرپرست این مطالعه گفت:«یافتهامون نشون داد آنتی اکسیدانایی که درون عصاره نعنا و رزماری وجود دارن از بروز و گسترش مشکلات شناختی که منتهی به بروز مریضی فراموشی می شن جلوگیری می کنن.»

اون اضافه کرد:«میشه نتیجه گرفت، خوردن نعنا و رزماری واسه شما خوبه. با این وجود – به دلیل مطالعه روی موشا – هنوز نمی دونم مصرف چقدر نعنا و رزماری واسه بهبود مهارت یادگیری و بهبود حافظه خوبه.»

دکتر فر و همکارانش، دو عصاره نعناع و رزماری که شامل مقادیر متفاوت آنتی اکسیدان بودن رو به موشای گرفتار به ضعف شناختی خوروندن. اونا به این نتیجه رسیدن عصاره ای که شامل رزماری بود تاثیر زیادی بر تقویت حافظه و بهبود یادگیری گذاشته. دکتر فر گفت:« بر خلاف این که فهمیدیم مصرف عصاره گیاهان تاثیر زیادی در پیشگیری از دچار شدن به نابودی شناختی می گذارد، اما واسه اثبات این موضوع به تحقیقات گسترده تری نیازه.»

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *