17 گیاهی که باعث سقط جنین می شوند جلوگیری از سقط جنین | طب ایرانی

تندرستی - پزشکی
۱۷ گیاهی که باعث سقط جنین می شن + جلوگیری از سقط جنین

کم نیستن آدمایی که با هر دردی و به محض بروز کوچیکترین مشکل سراغ دمنوشهای گیاهی و گیاهان دارویی میرن و درواقع واسه هر درد نسخه ای آماده دارن. با اینکه شاید خیلی از این گیاهان گیاهان به درد بخور و کم خطری باشن که میشه در مورد مصرف قرار داد و یا در درمانهای خونگی از اونا بهره برد اما در مصرف این گیاهان باید یه نکته رو همیشه روش زوم کرد و اونم اینه که باید خواص جور واجور گیاهانی که مورد استفاده قرار می دیم رو در نظر بگیریم. این موضوع مخصوصا واسه افراد با شرایط خاص مانند آدمایی که مریضی خاصی دارن و یا زنان باردار اهمیتی دوبرابر داره. زنان باردار باید تاثیر هرچه می خورن رو روی جنین شون در نظر بگیرن و مخصوصا در مصرف گیاهان دارویی با احتیاط عمل کنن.

 

17 گیاهی که باعث سقط جنین می شن + جلوگیری از سقط جنین

 

بیشتر ما تصور می کنیم هر ماده گیاهی بی خطره و نه فقط ضرری واسه ما نداره بلکه حتما سود رسون هم هست. اما دست کم در مواردی این قضیه غلطه و عکس اون اتفاق میفته. یکی از این موارد خاص در مورد زنان بارداره. گیاهانی وجود دارن که در طب قدیم به عنوان دارویی واسه سقط جنین استفاده می شدن و بعضی از مواد خوراکی طبیعی هم به دلیل مواد و ترکیبات خاصی که دارن واسه مادر و جنین ضرر دارن. نباید تصور کرد که هر ماده طبیعی و خوراکی واسه مادر باردار خوبه یا مصرف اون ایجاد مشکل نمی کنه. شناخت این گیاهان واسه مادران باردار لازمه

 

 

زعفران: زعفران یکی از معروف ترین گیاهانیه که به عنوان داروی سقط جنین مخصوصا در طب قدیم استفاده می شد. به خاطر همین هم خیلی از مادران نسبت به ماده حساسیت دارن. البته به دلیل مصرف بالایی که واسه سقط لازمه و اندازه استفاده ناچیزی که ما از زعفران داریم این نگرانی خیلی وارد نیس. واسه سقط جنین با به کار گیری زعفران، باید مقدار یه گرم زعفران رو تو یه استکان آب گرم یا صد میلی گرم آب دم کرده، روزی ۳ تا ۴ مرتبه به مقدار ۱ تا ۲ قاشق از این عصاره رو خورد. که اندازه مصرف قابل توجهیه و امکان اینکه زن بارداری به صورت اتفاقی اینجور اندازه بالایی از زعفران رو بخوره بسیار ناچیزه.

 

زرشک: حکیم ابن سینا واسه میوه اون اثرات سقط بیاری رو ذکر کرده. این میوه به خاطر آلکالوئیدها و هم اینکه ترکیبات فنلی مثل آنتوسیانینا موجب سقط جنین می شه. کارکرد عمل آلکالوئیدهای اصلی میوه زرشک، به این صورته که موجب انقباضات عضلانی رحم شده و افزایش انقباض به هر دلیلی می تونه منتهی به سقط شه.

 

کرفس: خیلی از خانومای باردار این موضوع رو می دونن که نباید در سه ماهه اول بارداری از کرفس استفاده کنن و خوردن خورش کرفس یا سالادی که شامل کرفس باشه و ترکیباتی مثل این رو واسه خود محدود می‎کنن. اما بعضی از اونا نمی دونن که این ممنوع بودن به کار گیری کرفس باید در تموم دوران بارداری رعایت شه چون کرفس می تونه روی سیستم عصبی جنین اونا اثرات سوء بزاره و باعث ناراحتیای عصبی مخصوصا حملات شبه صرع بعد از تولد نوزاد شه.

 

گلپر: در سه ماهه اول بارداری باید مراقب مصرف گلپر خود باشین. البته این مصرف باید دست کم به ۲ گرم در روز برسه تا واسه جنین شما ایجاد خطر کنه که واسه این ماده که به شکل آسیاب و پودر شده مصرف می شه مقدار زیادیه و امکان به کار گیری این ماده به این اندازه بسیار کمه.

 

پونه: بعضی از خانومای باردار به دلیل اینکه مصرف دارو در دوران بارداری ممنوع یا شدیدا با احتیاط س، واسه مریضیا و مشکلات سلامتی خود به گیاهان دارویی متوسل می شن. اما این کار اونا خطر خیلی بالایی داره. مثلا به کار گیری دمنوش پونه واسه درمان سرماخوردگی بسیار خطرناکه. چون پونه مانند یه سم قوی عمل می کنه. خوردن این گیاه در دوران بارداری و به مقدار زیاد باعث سقط جنین می شه.

 

سنبل ختایی: این گیاه هم به خاطر تحریک قاعدگی، شل شدن عضلات و افزایش انقباضات رحم به سقط جنین کمک می کنه.

 

۱۷ گیاه باعث سقط جنین، مشکی دانه

 

۱۷ گیاه باعث سقط جنین، مار چوبه

 

۱۷ گیاه باعث سقط جنین، زیره

۱۷ گیاه باعث سقط جنین، دارجین

 

رازیانه  

مشکی دانه، مارچوبه، زیره، دارچین، رازیانه: رتبه بعدی مواد غذایی خوراکی که باید در دوران بارداری با احتیاط مصرف شن و حدالامکان از اونا استفاده نشه به این مواد برمیگرده که مصرف اون چه به صورت تازه یا خشک کرده یا حتی عرق به دست اومده از اونا باعث سقط جنین می شه.

 

تخم شید: دانه های گیاه شید از گذشته در بین زنان ایرونی واسه سقط جنین در موارد لازم استفاده می شد. اثراین گیاه شاید به دلیل تحریک هورمون هاییه که منتهی به شروع سیکل قاعدگی و حرکات انقباضی رحم می شن.

 

۱۷ گیاه باعث سقط جنین، گل بنفشه

گل ختمی

گل بنفشه و گل ختمی: مصرف موجب سقط جنین می شه. ختمی باز کننده انتهای عروق رحمه که خود سقط کننده س و زنان باردار بدن مشورت دکتر نباید از این گیاه و گل بنفشه استفاده کنن.

 

۱۷ گیاه باعث سقط جنین، غوره

۱۷ گیاه باعث سقط جنین، آب غوره

بابونه

غوره، آب غوره، بابونه: مصرف این مواد هم واسه زنان باردار به درد بخور نیس چون قانون آور هستن و باعث سقط جنین می ‎شن.

 

 

جلوگیری از سقط جنین

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *